./uploads/header_projekty/rezidence-manovka/

rezidence manovka - O Projektu

Název projektu: Rezidence Manovka
Adresa: Jinočanská 42/34, Praha 6 - Ruzyně

Klidné rezidenční bydlení u obory Hvězda

Bydlení v blízkosti Bílé Hory a Divoké Šárky představuje pětipodlažní bytový dům Rezidence Manovka. Architektonicky zajímavý soubor 18 bytů od 1 + kk do 4+ kk vás přesvědčí, že můžete v Praze bydlet kvalitně a v klidném prostředí. Součástí projektu jsou předzahrádky, balkony, terasy a lodžie. V místě projektu se nachází kompletní občanská vybavenost - síť obchodů, služeb, škol, zdravotnických zařízení, supermarkety a obchodní centrum "Šestka".

Novostavba bytového domu Manovka se nachází na severním svahu Bílé hory, v katastrálním území Ruzyně, v ulici Jinočanské. Objekt je umístěn v zástavbě rodinných domů, nedaleko historického dvora Manovka s rybníkem. Symbolický název této novostavby je odkazem na tuto historickou usedlost.

V blízkosti novostavby Manovka se nachází řada významných a historických památek. Dominantou je areál Pražského hradu, vzdálený 4 km autem nebo 5 zastávek tramvají. Kousek od domu je Letohrádek Hvězda s oborou - památné místo, kde 8.11.1620 byla svedena známá bitva na Bílé hoře.

Obora je oblíbeným výletním místem Pražanů a v zimě rájem běžkařů. Volné chvíle můžete využít k návštěvě Břevnovského kláštera, údolí Divoké Šárky s desítkami turistických tras, Strahovské pláně s historickou budovou Ladronka, koupaliště Džbán na Červeném vrchu a řady dalších míst.

Základní informace o stavbě

Bytový dům Manovka je zasazen do souvislé zástavby rodinných domů, nacházející se na vlastním pozemku, v Praze 6 - Ruzyni. V zadní, severní části, pozemek sousedí se sportovním areálem. Členitá architektura domu, která se terasovitě snižuje směrem do zahrady plně respektuje měřítko okolní zástavby a společně s použitými materiály na fasádu objektu a opěrnými zdmi teras vhodně zapadá do prostředí. Objekt je situován v severojižní ose s byty orientovanými na východní a západní stranu s ohledem na jejich oslunění.

Novostavba je pětipodlažní. Vstup do objektu, který je z ulice Jinočanské, ústí do třetího nadzemního podlaží. Stavba se z uličního pohledu jeví jako dvoupodlažní s podkrovím. V bytovém domě vznikne celkem 18 bytových jednotek. V suterénu je umístěna hromadná garáž se zastřešeným vjezdem a výjezdem z ulice Jinočanské a kapacitou 18-ti garážových stání umístěných na parkovacích mechanismech. Další tři parkovací stání jsou umístěna na pozemku vedle domu. Z nich jsou dvě pro hendikepované osoby.

Objekt je řešen jako kombinovaný systém z troj-traktu a dvou dvoj-traktů. Přední - jižní část je navržena s hlavním vstupem z ulice Jinočanské do atria obklopeného z obou stran bytovými dvoj-trakty s terasami, balkony a lodžiemi. Na přední část navazuje krček vertikálních komunikací s výtahem a únikovým schodištěm. Za ním, v severní části pozemku se nachází bytový troj-trakt symetrický na osu domu a veřejné chodby. K bytům v prvním podlaží přináleží i pozemky. Horní patra této části domu ustupují terasami s dřevěnými pergolami.

Bytový dům bude napojen na městskou vodovodní, kanalizační, plynovodní a elektrorozvodnou síť. Vytápěn bude z vlastní plynové kotelny.

Situační nákres lokality

 

 Mapa

 VYHLEDÁVÁNÍ BYTŮ