./uploads/header_projekty/tiskove-zpravy/
Úvodní stránka > Pro média > Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

30. 05. 2014
Tiskové zprávy

Sekyra Group začne se stavbou Smíchov City

/Praha 29. 5. 2014/ Zastupitelé hlavního města Prahy dnes schválili změnu územního plánu, která umožňuje, aby v lokalitě Smíchovského nádraží vyrostla nová čtvrť Smíchov City.

Pan Ing. Leoš Anderle, ředitel Sekyra Group pro oblast developmentu, tuto událost komentuje slovy: „O změně územního plánu Smíchovského nádraží jsme jednali sedm let, je to významný milník v rozvoji tohoto projektu. Nyní můžeme začít s projektovou přípravou jednotlivých domovních bloků, zahájení výstavby předpokládáme v roce 2017.  Náklady na revitalizaci okolí Smíchovského nádraží se pohybují kolem 12-15 miliard korun.“


Revitalizace Smíchovského nádraží

Smíchov City je projekt komplexní revitalizace lokality nákladového nádraží na Smíchově. Na ploše cca 210 000 m2 vyroste nové moderní kancelářské, obchodní a rezidenční centrum Smíchova. Ve střednědobém horizontu zde sklady a kolejiště zcela ustoupí multifunkční čtvrti s nově koncipovanými plochami zeleně a pěších tahů. Smíchov City tak znovu obnoví dříve přetrhané spojení mezi okolními zelenými kopci a údolními nábřežími řeky Vltavy.

Kompletní městská infrastruktura Smíchov City

Lokalita Smíchova je již nyní známá svou výbornou dopravní dostupností. Pohodlí obyvatel a pracujících se ještě zvýší, jelikož součástí projektu Smíchov City je další posílení integrovaného dopravního uzlu, tedy vlakového nádraží, stanice metra a tramvaje, o nové autobusové nádraží a rozsáhlé parkoviště P+R.

V lokalitě bude také vybudována plnohodnotná městská infrastruktura. Vznikne zde např. budova nové školy. Srdcem území se stane moderní nákupní centrum, ležící na průsečíku všech pěších i dopravních vazeb v území.

Urbanistický charakter projektu Smíchov City

Urbanistická struktura projektu vychází z výškové hladiny a uličního rastru stávající blokové zástavby. Podél nově založeného severojižního zeleného pěšího bulváru se stromořadími budou vystavěny moderní obytné budovy a prostory pro posezení s přáteli. Po obvodu řešeného území, směrem k rušným komunikacím, vyrostou bariérové administrativní budovy. Velkoryse založený park a náměstí nabídnou plochy pro relaxaci. Smíchov City se tak stane zcela originálním městským centrem Prahy 5 respektujícím své okolí, a přitom vytvářejícím jedinečné nové prostředí pro život ve městě 21. století.

 

Pro další informace prosím kontaktujte:

 

Simona Krautová

Communication Consultant

 

PLEON Impact

Truhlářská 20, 110 00 Praha 1, Czech Republic

tel.: +420 222 540 147-8,  fax: +420 222 540 836

mob.: +420 602 284 282

e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

www.pleon-impact.cz

 

 

O skupině Sekyra Group

Hlavní náplní podnikatelské činnosti realitní skupiny Sekyra Group je investiční činnost a development. Společnost je aktivní na českém trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Profesionálních služeb využívají především zákazníci z řad mezinárodních korporací, tuzemských i zahraničních investorů, stejně jako nájemci a kupující jednotlivých bytových jednotek. Mezi její nejvýznamnější realizované projekty patří centrála pro společnosti T-Mobile, Deutsche Bank, Nestlé, Skanska, Heineken, ISS nebo např. technické centrum České spořitelny. Mezi nejvýznamnější projekty, které Sekyra Group rozvíjí v současné chvíli patří nové městské čtvrti v centrálních pražských lokalitách, Smíchov City, Žižkov City a Rohan City, v souhrnné velikosti cca 1 mil. m2 komerčně využitelných ploch.

Skupina Sekyra Group je od roku 2004 členem Asociace pro podporu projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice (APPP ČR), jejímž posláním je podpora realizace PPP projektů a posílení důvěry v tuto formu spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Největší realizací skupiny pro veřejný sektor je budova Národní technické knihovny, která za svoji architekturu a šetrnost k životnímu prostředí získala řadu prestižních ocenění.

 

 

Informace o investorské a developerské skupině Sekyra Group najdete na www.sekyragroup.cz


Autor: Šárka Jaklová