./uploads/header_projekty/tiskove-zpravy/
Úvodní stránka > Pro média > Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

27. 09. 2016
Tiskové zprávy

Sekyra Group představuje SMÍCHOV CITY – projekt moderní městské čtvrti v srdci Prahy 5

 

/Praha, 27.9.2016/ Projekt SMÍCHOV CITY promění lokalitu smíchovského nádraží v multifunkční čtvrť plnou zeleně. Urbanisté a architekti se inspirovali tradičním městem 19. století a to nejlepší použili při návrhu moderní živé čtvrti. Projekt tak nabídne klidné bydlení, moderní kanceláře a veškerou občanskou vybavenost.


Hlavním tématem SMÍCHOV CITY je vrátit bydlení do centra, a to formou typické blokové zástavby. Na návrhu prvních dvou bloků pracovalo sedm ateliérů, jež zvítězily v nezávislé architektonické soutěži vyhlášené ve spolupráci s pražským Institutem plánování a rozvoje. Rozmanitost obytných bloků je podpořena tím, že jednotlivé domy navrhovaly různé ateliéry. Tímto způsobem, tedy s cílem vdechnout nové čtvrti atmosféru rostlého města, chce developer postupovat i ve zbytku území.

 

I. etapa Smíchov City

 

Součástí plánů jsou také parky o rozloze cca 22 000 m2. „Kromě diverzity staveb je pro projekt klíčová i práce s veřejným prostorem,“ uvedl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. „Nové čtvrti chceme dát velkorysou pěší zónu, jejíž hlavní bulvár bude 28 metrů široký a bude křižovat dvě velké parkové plochy,“ dodal.

 

Lokalita: Praha 5, Smíchovské nádraží
Developer: Sekyra Group
Určení projektu: Smíšená rezidenční a komerční zóna
Rozloha: 216 099 m2
Rezidenční kapacita: 3 300 obyvatel
Rozloha zeleně: 22 000 m2, 2 parky – Školní a Horní
Veřejné prostory: Náměstí Na Knížecí, přednádražní prostor, rozšíření ulic, hlavní  bulvár o šířce 28 m
Plánované zahájení výstavby: 2017
Aktuální stav projektu: Projektová příprava
Masterplan: A69 architekti
Autoři objektů I. etapy: Kuba & Pilař architekti, Haascookzemmrich STUDIO 2050, Chalupa architekti, Lábus – AA – Architektonický ateliér, A69 architekti, D3A a Projektil architekti.

 

SMÍCHOV CITY je projektem, který má sloužit veřejnosti. Proto Sekyra Group o jeho konečné podobě povede veřejnou diskuzi jak s obyvateli, tak i s magistrátem hlavního města Prahy a se zastupiteli Prahy 5. „Připravujeme projekty, které mění ráz města a zasáhnou různým způsobem do životů velkého počtu obyvatel. Akceptujeme výzvu hl. města Prahy i městské části, abychom se s naším projektem zapojili do  participativního plánování. Institut plánování a rozvoje a městská část osloví občany a zeptají se na jejich očekávání, zda vnímají priority projektu stejně jako my.Věříme, že tak získáme řadu zajímavých podnětů, zejména pro řešení veřejných prostor, občanské vybavenosti a funkčního parteru budov. Následně se budeme zabývat tím, jakým způsobem je do projektu zapracovat. Významným partnerem v podstatě i arbitrem je nám v tomto směru město, ať už na úrovni samosprávy, nebo územně plánovacích institucí,“ řekl Leoš Anderle.

Bydlení ve SMÍCHOV CITY nalezne zhruba 3 300 obyvatel, dále zde vyroste přibližně 190 000 m2 ploch pro služby, nakupování a kanceláře, které poskytnou moderní zázemí pro 9 000 pracovních míst.

V první etapě vznikne 400 bytů a kancelářská budova o velikosti 10 500 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. V projektu se také počítá s prvky smart city, jako je systém řízení veřejného osvětlení, řízení semaforů či inteligentní mobiliář.

 

O společnosti Sekyra Group

Hlavní náplní podnikatelské činnosti skupiny Sekyra Group jsou realitní investice, development komerčních a rezidenčních nemovitostí. Profesionálních služeb skupiny využívají především zákazníci z řad mezinárodních korporací, tuzemských i zahraničních investorů, stejně jako kupující či nájemci jednotlivých bytových jednotek.

Společnost Sekyra Group, která je 18 let aktivní na českém realitním trhu, patří mezi přední developerské společnosti, v jejímž portfoliu je celá řada úspěšně realizovaných projektů pro rezidenční i komerční využití. Vybudovala sídla pro takové společnosti, jakými jsou Česká spořitelna, Nestlé, T-Mobile, Skanska, Národní technická knihovna a rovněž postavila či zrekonstruovala okolo 7 000 bytů. V současné chvíli rozvíjí své nejvýznamnější projekty, nové městské části v centrálních pražských lokalitách: Rohan City, Smíchov City a Žižkov City.

Sekyra Group je jedním ze zakládajících partnerů neziskové organizace České rady pro šetrné budovy (Czech Green Building Council), jejíž hlavní cíle jsou podněcování tržní transformace, vzdělávání veřejnosti a propagace, odborné vzdělávání, spolupráce s veřejnou správou, komunikace mezi zainteresovanými a zavedení certifikace šetrnosti staveb k životnímu prostředí.

 

Kontakt pro média:

Simona Krautová

Senior Communication Consultant, PLEON Impact

Tel: 420 602 284 282

Email: Simona.krautova@pleon-impact.cz

Web: www.pleon-impact.cz

 

Více informací včetně grafických souborů v tiskové kvalitě naleznete na http://pleonnewsroom.cz/


Autor: Šárka Jaklová