./uploads/header_projekty/zizkov-city/

Žižkov city - Novinky

22. 02. 2017

Budoucnost Nákladového nádraží Žižkov?

Bude již jasnější!

Ve čtvrtek 26. ledna 2017 odborníci z Národního památkového ústavu a dalších dotčených orgánů prozkoumali Nákladové nádraží Žižkov. Na základě vyhodnocení této prohlídky upřesní parametry revitalizace kulturní památky.

Společnými silami tak budeme hledat cestu, jak zachovat genius loci historické budovy a při tom umožnit moderní řešení její celkové revitalizace.


Z nevyužitého nádraží chceme vytvořit nové centrum Prahy 3 plného života pro vznikající novou čtvrť Žižkov City i širší okolí. Nové náměstí sevřené křídly budovy, jejíž parter nabídne plochy pro výstavy a kulturní akce, restaurace, kavárny a další služby. Hledáme způsob, jak do budovy začlenit další plochy pro vzdělávání, kulturu a pro bydlení.

Co bude dál?

Jakmile bude od památkářů revitalizace posvěcena, bude vypsána ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy architektonicko-urbanistická soutěž.

Soutěž se bude zabývat řešením nově vznikajících veřejných prostranství i integrací budovy, jako kulturně společenského centra s komerčními prvky, do nové čtvrti. I nalezením konkrétních řešení pro přestavbu budovy k novému účelu.

 

Příklad revitalizace Nákladového nádraží Žižkov


Autor: Šárka Jaklová

VYHLEDÁVÁNÍ BYTŮ